jasikaart tiim

Idee alustada keraamiliste kassi liivakastide tootmist sündis nagu tavaliselt head ideed ikka –  praktilisest vajadusest. Sõbrannad Signe ja Jana sattusid puhkusel olles vestlema neile mõlemale südamelähedasest teemast- oma kassidest. Lõbus vestlus kulmineerus kasside hooldust ja puhtust puudutavaga.  Nimelt ei olnud Signe rahul oma plastmassist liivakastiga, mida peab pidevalt dušši all küürima ja tulemus ei ole ikka selline nagu sooviks. Tekkis küsimus, et kas turul on pakkuda kassidele liivakasti, mis sarnaneks inimeste WC-le, ehk oleks keraamiline. 

Peale mõningast uurimist selgus, et kaubanduses sarnast toodet ei eksisteeri. Hakkajad naised mõtlesid, et miks mitte proovida keraamilist kassi liivakasti ise teha.  Signel ja Janal puudusid  kogemused keraamikaga ja nii jõutigi Vanamõisa Keraamika`t vedava Kajani, kes naiste fantastilisest ideest vaimustus ja seda oma osavate kätega teostama hakkas.

Lõpliku tulemuseni jõudmine võttis omajagu aega, sest tehniliselt ei ole tegemist lihtsa lahendusega. Peale esimesi katsetusi ja liivakasti testimist oma kassidega arenes Signe, Jana ja Kaja idee edasi, et miks mitte mõelda suurelt ning pakkuda ka teistele kassiomanikele samasugust rõõmu ja rahulolu nagu see neile pakkus.

 Meie ettevõtmise nimi JaSiKa Art tulebki meie kolme eesnimedest: Jana, Signe ja Kaja ja näitab, et  paneme sellesse ettevõtmisesse lisaks enda nimedele ka kogu hinge ja armastuse. Loomulikult oleme kõik ka uhked kassiomanikud – Kessu, Massa ja Kitty, kes meid jätkuvalt inspireerivad.